Skip to content

Aktorja Hajek e biznesmeni Pinolt dasmë për herë të dytë

04/29/2009

Cifti Hajek dhe Pinolt u martuan nje vit me pare ne diten e Shen Valentinit ne nje cermemoni shume te vogel ne Paris. Dasma u zhvillua në Venecia te Italisë ne prani te mjaft personaliteteve politike dhe kinematografike.

VENECIA–  Aktorja Salma Hajek dhe biznesmeni Fransua Henri Pinolt jane martuar per here te dyte ne nje ceremoni mjaft romantike ne Venecia te Italise. Dasma eshte zhvilluar ne pranine e mjaft personaliteteve politike dhe kinematografike. Mes te ftuarve vip ishin ish presidenti francez Zhak Shirak, botuesja e revistes amerikane Vog, Ana Wintor, aktoret Sharliz Theron, Stela Mekartni, Eshli Xhud, ish i dashuri i Hajek, Ed Norton, aktori Olivier Martinez etj. Te ftuarit moren pjese ne nje ballo me maska, para se cifti t’i premtonte njeri tjetrit dashuri te perjetshme. Hajek dhe Pinolt vune kurore ne shtepine e operas La Fenis ne Venecia. Me pas u shtrua gostia ne pallatin Grasi nje pallat historik me mermer te bardhe qe eshte prone e familjes Pinollt. Ne kete pallat cifti u takua per here te pare ne 2006. Hajek dhe Pinolt kane dhe nje femije. Ne fakt kjo quhet nje martese e dyte, pasi cifti Hajek dhe Pinolt u martuan nje vit me pare ne diten e Shen Valentinit ne nje cermemoni shume te vogel ne Paris. Ndersa kjo dasem ishte e madhe dhe e gjate qe u festua per dy dite rresht dhe Hajek veshi fustanin e bardhe, te dizenjuar nga Nikolas Gaskujer.

/BALLKANWEB/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: