Skip to content

The Taking of Pelham 1 2 3 / Shqiptar ne Hollywood!

04/20/2009

Nje aktor i ri 26-vjecar me origjine shqiptare eshte zgjedhur nga regjisori i njohur Tony Scott per te luajtur si protagonist ne filmin e tij te fundit.

Viktor Gojcaj do te luaje pikerisht rolin e nje shqiptari, se bashku me aktorin e famshem John Travolta ne filmin qe do te shfaqet ne kinemate amerikane ne 12 qershor.

Gojcaj do te interpretoje rolin e nje shqiptari qe merrej me veprimtari te ndryshme kriminale.

Mesohet se Scott eshte takuar rastesisht me shqiptarin ne rruget e New York, ndersa i riu i tregoi per jeten e tij.

Gojcaj lindi ne Detroit dhe me pas u zhvendos ne New York, ku ka kaluar nje adoleshence te veshtire.

/Top-Channel/

Per me teper informacion rreth filmit vizitoni faqen e IMDB

Advertisements
3 Comments leave one →
 1. Skender Bakraqi permalink
  04/26/2009 09:57

  This will be best movie.He looks very real in movie!

 2. Elona Pllumaj permalink
  05/05/2009 18:34

  I have become fan of viktor now from seeing this on top channel.

 3. Kujtim permalink
  05/05/2009 18:39

  Wow.DUket si Gjergi Kastrioti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: