Skip to content

Kanibalet ushqeheshin me vellain prej 6 muajsh.

04/16/2009

Vellezerit KanibaleDy kanibale te semure kane treguar se si jane ushqyer me mbetjet e vellait te tyre prej gjashte muajsh duke u perpjekur te fshihnin vrasjen e tij. Vellezerit, te identifikuar nga policia si Timur (28) dhe Marat (23) pranuan vrasjen e vllait te tyre te madh, Rafis te cilin me pas e kane ngrene, ne qytetin Perm ne Rusine qendrore. Policia ngriti dyshime kur vellezerit raportuan humbjen e Rafisit por ishin shume te dyshimte kur u kerkua qe te jepnin detaje mbi humbjen e tij ne menyre qe te nisnin nje kerkim, raporton sot gazeta Tvoi Den. Pasi kontrolluan shtepine e Rafisit, policia zbuloi skeletin qe kanibalet e kishin cveshur nga mishi dhe e kishin varrosur ne oborr. Timur deklaroi se e hengri vellain per te fshehur evidencat pasi nuk donte te shkonte perseri ne burg, nga ku kishte dale pas 10 vjetesh denim per vrasjen e komshiut. Ai ja hodhi fajin vellait, Rafisit, pasi ky i fundit e kishte denoncuar ne polici per vrasjen e komshiut. Marati u bashkua me te dhe te dy e rrahen Rafisin deri ne vdekje.
“Ne vendosem qe ta hanim. Nuk doja te shkoja perseri ne burg keshtu qe i prem koken dhe e varrosem dhe me pas i prem pjeset e trupit dhe i mbajtem ne frigorifer,” deklaron Timur ne polici. “Ne kemi rreth gjashte muaj qe e gatuajme dhe ushqehemi me te,” shtoi ai.
/Austrian Times/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: