Skip to content

Shoferi me fat

04/11/2009

Nje patrulle policie ndalon nje shofer dhe e informon qe sapo ka fituar 5000 Euro ne nje konkurs te Policise per te vetmen arsye se ka patur te vene rripin e sigurimit.

“Cfare do te besh me leket?” e pyet polici.

Burri pergjigjet, “Besoj se do shkoj ne nje autoshkolle dhe do aplikoj per te marre patenten.”

Gruaja e tij nderkohe thote: “Z. Oficer, mos e degjo. Gjithmone thote brockulla kur eshte i dehur.”

Njeri qe ishte ne sediljen pas hidhet nga posht batanijes dhe thote, “E dija qe s’do shkonit larg me kete makine te vjedhur.”

Ate moment degjohet nje zhurme nga portobagazhi dhe nje ze therret, “A e kaluam kufirin?”

Advertisements
One Comment leave one →
  1. Stratocaster permalink
    04/11/2009 14:42

    E papare, ose e padegjuar apo e palexuar! 😀
    Shume interesante!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: