Skip to content

Zyra demton shendetin.

04/05/2009

Puna te fisnikeron, por zyra te ben dem per shendetin.

Kjo eshte cka dhoma e tregetise se Milanos ben te ditur. Sipas studimeve, stresi nuk ka te beje fare: faji eshte i teknologjive te reja. Mesatarisht punetoret kalojne 5 ore e 10 minuta para ekranit te kompjuterit ose ne celular. Kjo shkakton: probleme me shikimin ne 55%, dhimbje te shpines 21%, dhimbje te duarve dhe te gishternjve 9%, dhimbje koke 5% dhe probleme me degjimin 1,4%.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: