Skip to content

Arqipelagu Bota ne Dubai i pare nga sateliti.

03/27/2009

Sic e thote dhe vet titulli, kjo eshte nje pamje satelitore e arqipelagut Bota ne Dubai. Eshte nje kompleks ishujsh artificial te cilet te pare nga lart te japin idene e hartes se botes.
Gjendja aktuale e arqipelagut Bota

Klikoni ketu per versionin origjinal te fotos.

 

Nderkohe qe me pare, ne fillimet e ndertimit te tij, situata ishte shume me ndryshe…
Siperfaqja ku eshte ndertuar me pas Arqipelagu artificial Bota.

Klikoni ketu per versionin origjinal te fotos.

About these ads
2 Koment leave one →
  1. 06/27/2009 13:01

    dua elbasanin ngalart

  2. 06/25/2010 13:37

    ola

    du me pa kosoven okkk

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Ndiqe

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

Bashkojuni 620 ndjekësve të tjerë

Këtë e pëlqejnë %d blogues: