Skip to content

Marijuana, shpetuesja e ekonomise Kaliforniane?!

03/14/2009

Ne Kaliforni (SHBA) Tom Ammiano, nje zyrtar i larte i shtetit, duke pare efektet e krizes boterore ka menduar per “menyra alternative” per te lulezuar ekonomine kaliforniane.

Ammiano beson se do te mund te legalizohet tregtimi i kesaj bime narkotike dhe nje gje e tille do te sillte miliarda dollare ne arkat e shtetit.

Advertisements
One Comment leave one →
  1. IQVLORA permalink
    03/18/2009 09:27

    Ja, le ti hedhe populli nje sy ketij linkut se mbase meson dicka… jo per gje po s dikur kam then se “trendy” pro marijuanes eshte nje lloj fashtarizmi banal.

    http://www.schizophrenia.com/prevention/streetdrugs.html

    PS; ky linku dmth mund te jete ne ndihme edhe te temes “stresi te heq trurin” (gjithmone flas per ata qe kane tru)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: